Co to fotopułapka leśna?

Fotopułapki to narzędzia, które wykorzystywane są przeważnie przez myśliwych czy sympatyków łowiectwa. Jest to jednak drogi sprzęt, na który nie każdy może sobie pozwolić. Co warto o nim wiedzieć?

Fotopułapka leśna

Czym tak naprawdę jest fotopułapka? Otóż jest to kamera, jednak nie taka zwyczajna. Służy ona bowiem do obserwowania zwierzyny. Jak wiadomo, bardzo trudno jest podejść na bliską odległość do dzikich stworzeń. Taka fotopułapka umożliwia obserwację tych zwierząt przez całe dnie. Wystarczy bowiem zawiesić ją na drzewie w odpowiednim miejscu. Najczęściej wybiera się okolice paśników, czyli miejsc, gdzie zwierzęta są dokarmiane. Jest ona małym urządzeniem, w dodatku wtapia się w tło, gdyż przeważnie ma zielony kolor. Nawet wędrowiec nie jest w stanie dostrzec fotopułapki zawieszonej na drzewie. Nie należy również martwić się o to, co stanie się z kamerą podczas niekorzystnych warunków pogodowych. Jest ona całkowicie wodoodporna. Silny wiatr również nie jest dla niej problemem, gdyż jej mocna obudowa chroni przed pęknięciem i zniszczeniem. Kamery wyposażone w podczerwień są także dobrym pomysłem, gdyż umożliwiają nagrywanie nocą. Wykorzystują w tym celu specjalne światło, którego zwierzęta nie są w stanie zauważyć.

Fotopułapki są dość drogim sprzętem, jednak nie należy na nich oszczędzać, gdyż trzeba pamiętać o tym, że będzie ona wystawiona na działanie czynników zewnętrznych. Powinna być solidnie wykonana, dzięki czemu nie zostanie zniszczona przy najbliższej okazji, na przykład w czasie deszczu.