Jak powstaje pieczątka samotuszująca?

Pieczątka to urządzenie niezwykle istotne w każdej firmie, które umożliwia potwierdzanie oficjalnych dokumentów, sygnowanie ich firmowym stemplem, jednocześnie zapewniając utrwalenie danych adresowych firmy. Każde szanujące się przedsiębiorstwo posiada własną, firmową pieczątkę. Ostatnimi czasy, coraz większą popularność zdobywają pieczątki samotuszujące Trodat.

pieczątka marki Trodat

Pieczątka samotuszująca Trodat (sprawdź tu, jak wygląda) wykorzystują mikroporowatą gumkę, która jest wrażliwa na działanie podczerwieni. Stanowią one materię na tzw. płytkę tekstową. Podczas procesu jej powstawania, wykorzystuje się mechanizm naświetlania laserowego, wykorzystującego podczerwień, w specjalistycznej maszynie. Sam proces jest bardzo szybko i stwarza możliwość wykonania płytki, o idealnym stopniu odbijania niemal dowolnego wzoru.

Pieczątki samotuszujące nie wymagają uzupełniania tuszem, tabliczki tekstowe stanowią swego rodzaju kartridż, który zapewnia wielokrotną możliwość odbijania wzoru, bez napełniania pojemniczka. To, co stanowi o przewadze tego typu pieczątek, to zdecydowanie ich olbrzymia wydajność. Oczywiście, ilość możliwych do wykonania stempli uzależniona jest wielkości pieczątki oraz bogactwa wzoru, średnio jednak, wystarczają na ok. 50 000 użyć.