Jakie spinacze biurowe wybierać?

Na wygodę użytkowania spinaczy biurowych będzie wpływać rozmiar, ale również rodzaje materiałów zastosowanych do ich wykonania. Jeśli chce się korzystać z ładnie prezentujących się spinaczy można postawić na plastikowe wersje.

Podstawowym atutem plastikowych spinaczy jest możliwość wybrania ich w takich kolorach jak biały, niebieski, zielony czy czerwonym. Takie spinacze pozwalają na podkreślenie tego, jaki typ dokumentów jest przechowywany przy zastosowaniu określonego typu spinaczy. Natomiast spinacze biurowe w wersji metalowej oferują większą trwałość.

Spinacze z logo

W firmach można pomyśleć o spinaczach do papieru, na których zastosowano logo firmowe. W ten sposób można wykorzystać dodatkowy element biurowego wyposażenia do promowania marki. Najczęściej z firmowym logo zamawiane są spinacze o większych rozmiarach. Takie są w stanie zapewnić:

  • dużą trwałość
  • mniejszą szansę zgubienia
  • widoczne logo.

Małe, poręczne spinacze

spinacze biurowe

Najczęściej w firmach wykorzystywane są małe spinacze, które są powszechnie wykorzystywane. Takie modele są zdecydowanie mniej trwałe od dużych klipsów, ale można je pozyskać w dużej ilości bez konieczności wydawania dużych sum pieniędzy. W jednym pudełku znajduje się nawet kilkadziesiąt spinaczy. Natomiast większe wersje najczęściej sprzedawane są pojedynczo. Biorąc pod uwagę koszty pozyskania spinaczy zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest postawienie na plastikowe wersje.