Styki pomocnicze służą do przekazywania informacji i mają taką samą funkcję jak styki przekaźnika. Ze względu na konstrukcję, wyróżniamy styki boczne i czołowe. Każde z nich posiada określone cechy, które wpływają na dobrą jakość. Czym cechują się nowoczesne styki pomocnicze? Jaki rodzaj wybrać?
Styki pomocnicze boczne i czołowe
Styki czołowe to specyficzny rodzaj, jaki montowany jest od góry na styczniku. To pozwala nie zmieniać szerokości stycznika i wpłynąć na większą wysokość zestawu. Co ciekawe, niektóre czołowe styki można na siebie nadbudowywać za pomocą montowania jednego styku na drugim.
Jeśli chodzi o styki boczne, są one montowane po lewej lub prawej stronie stycznika. To sprawia, że zmienia się szerokość zastawu, ale nie zmienia się wysokość stycznika. W tym przypadku także można styki na siebie nadbudowywać, dołączając do boku kolejny styk boczny. W sklepie internetowym Eldor24.pl znajdziemy styczniki, do których zamontujemy styki boczne i czołowe. Konstrukcyjnie styki pomocnicze bazują na różnych ilościach i kombinacjach styków.
Odpowiednie parametry
Warto podkreślić, że większość styków pomocniczych jest dopasowana do całej grupy styczników, jakie pochodzą od danego producenta. Dzięki numerowi referencyjnemu możemy łatwo ustalić, do jakich styczników takie styki są dopasowane. Podczas wyboru zwróćmy uwagę na parametry styków, co pozwoli spełnić oczekiwania. Spora liczba dobranych parametrów z pewnością wpłynie na dobranie takiego wyrobu, którego potrzebujemy. Dobra jakość i atrakcyjna cena to pożądane wartości, na jakie zwracamy uwagę podczas doboru.