Oszczędź na rekrutacji pracowników

wynajem pracownikówProwadzenie własnego przedsiębiorstwa w Polsce wiąże się z wieloma kosztami i formalnościami, szczególnie jeśli chcemy, aby pracowały dla nas osoby trzecie. W dzisiejszych czasach do Polski przyjeżdża coraz więcej osób, które chcą podjąć tutaj pracę. Warto przemyśleć zatrudnienie ich we własnej firmie.

Leasing pracowniczy

W dużych, polskich miastach pojawia się coraz więcej firm, które oferują wynajem pracowników. Wszystko odbywa się na prostych zasadach, agencja ta zatrudnia u siebie:

  • – fachowców – informatyków, kierowców, budowlańców;
  • – pracowników niewykwalifikowanych – sprzątaczki, kelnerów, ekspedientów.

Przedsiębiorca, który na czas zlecenia potrzebuje dodatkowych rąk do pracy, zgłasza się do agencji. Ta bierze na siebie wszelkie koszty związane z umowami, świadczeniami socjalnymi czy ubezpieczeniem, zawierając jedynie prostą umowę dotyczącą tymczasowego wynajmu pracownika.

Pracownicy z Ukrainy

Wraz z napływem siły roboczej z tego kraju do Polski, agencje leasingu pracowniczego coraz częściej oferują przedsiębiorcom ich usługi. Nic w tym dziwnego, jest to pracowity naród, osoby te nastawione są na zarobek, ciężko pracują. Agencje często nie poprzestają tylko na znalezieniu dla nas dobrego fachowca, również zapewniają mu zakwaterowanie blisko miejsca pracy. Pracownik z Ukrainy ma mniejsze wymagania płacowe, jednak w jego przypadku mamy więcej formalności do spełnienia. Nimi jednak zajmie się również agencja leasingowa.