Instagram live – kiedy się przydaje i dlaczego warto prowadzić transmisje na żywo?

Trzeba przyznać, że w ostatnim czasie portale społecznościowe znacznie zyskały na popularności. Co ciekawe, Instagram używany jest już nie tylko przez osoby indywidualne, ale także przez firmy. Jak się bowiem okazuje w praktyce, dzięki opcji Instagram live można nawiązać komunikację z wieloma osobami na całym świecie i tym sposobem zyskać potencjalnych klientów. Co jeszcze warto o nim wiedzieć? Odpowiedź poniżej. 

Instagram Live – jak go używać?

Jeszcze do niedawna z możliwości nadawania na żywo na Instagramie korzystali jedynie blogerzy oraz celebryci. Widząc jednak, jak wielu osobom podoba się ta funkcja i dostrzegając pozytywne jej aspekty, także coraz więcej osób indywidualnych, a także firmy chętnie łączą się na żywo ze swoimi odbiorcami. Trzeba bowiem, że Instagram Live można wykorzystać jako reklamę swoich produktów i usług, nie wydając przy tym gotówki. Wielu właścicieli sklepów odzieżowych, a także usługodawców zauważyło, iż jest w ten sposób w stanie dotrzeć do ogromnej grupy klientów i to nie tylko z całej Polski, ale również ze świata. Trzeba jednak pamiętać o tym, iż Instagram na żywo niesie za sobą także kilka minusów. Treść, która zostanie przedstawiona odbiorcom nie może zostać zmieniona w przypadku, gdy pojawiają się jakiekolwiek błędy. Warto więc do takich relacji dobrze się przygotować, by mieć świadomość, iż to co zostanie przekazane dotrze do wielu odbiorców. 

Jak działa Instagram Live?

 

Odkąd pojawił się Instagram, platforma ta jest co jakiś czas unowocześniana i zmieniana, by spełniała wymagania użytkowników. W 2016 roku pojawiła się opcja dodawania relacji na żywo, do której użytkownicy Instagrama podeszli z rezerwą, gdyż do tej pory publikowanie zdjęć i krótkim filmików było na topie. Z czasem jednak relacje na żywo zyskały na popularności i coraz więcej osób zaczęło łączyć się ze swoimi odbiorcami na żywo. Uruchamiając tą opcję można bowiem „kontrolować”, kto ma dostęp do tej relacji, kto może do niej dołączyć (jako współprowadzący), a także można odpowiadać na bieżąco na pytania zainteresowanych, które na dole ekranu wyświetlają się osobie, która taką relację na żywo prowadzi. Co ciekawe, taką relację na żywo można zapisać, by osoby, które w niej nie mogły uczestniczyć – obejrzały ją w dogodnym dla siebie czasie.