Najlepsza praca na wakacje!

praca tymczasowaMłodzi ludzie, kończąc szkołę średnią i przygotowując się do rozpoczęcia nauki na studiach, bardzo często ruszają na poszukiwania pierwszej pracy, która pomoże im zarobić na swoje utrzymanie. Nie musi to być od razu praca na czas nieokreślony – młody człowiek potrzebuje przecież adaptacji.

Kto oferuje pracę tymczasową?

W wielu firmach, najczęściej produkcyjnych, bywają okresy zwiększonego zapotrzebowania na niewykwalifikowanych pracowników. Jest to praca idealna dla młodych ludzi, którzy potrzebują „złapać” cokolwiek, by móc się utrzymać przez kilka miesięcy. Najczęściej oferowana im jest praca tymczasowa, na przykład na 3 miesiące wakacji. Pracodawca w tym celu wykorzystuje agencję pośrednictwa pracy, która:

  • bierze niewielką prowizję potrącaną z wynagrodzenia pracownika,
  • przeprowadza proces rekrutacji,
  • zajmuje się sprawami kadrowo-płacowymi nowo zatrudnionych.

Dla kogo praca tymczasowa?

Praca tymczasowa najczęściej proponowana jest ludziom młodym, nie posiadającym kwalifikacji i pragnącym zdobywać pierwsze cenne doświadczenia na rynku pracy. Pozwala ona zatrudnić się na krótki okres, który często bywa traktowany przez pracodawcę jako okres próbny. Po tym czasie w wielu przypadkach pracodawca decyduje się zatrudnić część pracowników tymczasowych bezpośrednio u siebie, bez pomocy pośrednictwa agencji. Jest to rozwiązania korzystne dla wszystkich stron – pracodawcy, pracownika i agencji.