Popularne poleasingowe drukarki

Popularność poleasingowych drukarek wynika z faktu, że coraz chętniej sięgamy po używane sprzęty. Zapłacimy za nie mniej i zachowamy dobrą jakość. Czym cechuje się leasing? Jakie zalety mają używane drukarki? Kiedy z nich skorzystać?

Pojęcie leasingu

Na początku warto dowiedzieć się, czym jest poleasingowa drukarka. Duże firmy chętnie sięgają po podpisanie umowy wynajmu sprzętu, gdyż jest to bardziej opłacalne, niż zakup nowego urządzenia. Taka metoda jest nazywana leasingiem – przedsiębiorca korzysta z nowego sprzętu przez dany czas, płacąc comiesięczne raty. Gdy umowa się zakończy, najczęściej urządzenie wraca do leasingodawcy i jest sprzedawane na wolnym rynku. Drukarki poleasingowe są zatem używane, ale zakup o dobrego sprzedawcy da nam gwarancję najlepszego rozwiązania. W tym wypadku urządzenie przechodzi kompleksowy przegląd, co pozwala zyskać pewność sprawnego działania. 

drukarka poleasingowa

Zalety używanej drukarki

Drukarki poleasingowe mają wiele korzyści, jakimi są głównie:

  • dobra jakość,
  • atrakcyjna cena,
  • dostęp do serwisu gwarancyjnego. 

Okazuje się, że w większości przypadków przedsiębiorstwa korzystają z drukarek przez około 2-3 lata. Po tym czasie sprzęt nadal jest sprawny, a zakup pozwoli z niego korzystać przez długi czas. Dobranie używanej drukarki to doskonały pomysł na zaoszczędzenie pieniędzy. Inspiracji poszukajmy w internetowych sklepach, gdzie szeroka oferta zachęca do zakupu. Sprzedawcy służą poradą odnośnie tego, jak wybrać drukarkę poleasingową i jaki sprzęt jest godny uwagi.