Praca tymczasowa – czy warto ją podjąć?

Szukając pracy, z pewnością nie raz natrafimy na ogłoszenia dotyczące pracy tymczasowej. Na czym dokładnie polega ta forma zatrudnienia i czy warto się na nią zdecydować?

Zalety pracy tymczasowej

Praca tymczasowa ma wiele korzyści. Przede wszystkim oferuje bardzo elastyczny czas pracy – nie musimy pracować od 8.00 do 16.00, zdarzają się oferty zatrudnienia w weekendy albo wieczorami. Pracownik tymczasowy zatrudniony jest na umowę o pracę i przysługują mu te same prawa co pracownikowi etatowemu (urlop, warunki socjalne itd.). Niewątpliwą zaletą pracy tymczasowej jest możliwość zdobycia doświadczenia w różnych branżach i przekonanie się, co nas naprawdę interesuje.

Jak znaleźć pracę tymczasową?

Gdzie szukać zatrudnienia w formie tymczasowej? Najlepszym rozwiązaniem jest agencja pracy tymczasowej, która specjalizuje się w ofertach dla pracowników tymczasowych. Zgłaszając się do niej, możemy liczyć na sporo propozycji i specjalistyczną pomoc z dopasowaniu oferty.

To z agencją pracy tymczasowej pracownik podpisuje umowę, a następnie zostaje oddelegowany do wybranego pracodawcy, który zobowiązany jest dostosować się do obowiązujących przepisów. Wybierają agencję, warto zwrócić uwagę na numer wpisu do rejestru, który jest gwarancją jej działania zgodnie z prawem.