Skoroszyt z koszulkami- tajna broń każdej księgowej

Księgowa to osoba, która na co dzień musi zmagać się ze stosami liczb, słupków i wykresów. Z tegoż też względu jest ona skrupulatna i drobiazgowa. Jednak musi taka być, jeśli chce, by wszystko szło, jak po sznurku.

Co by się stało, gdyby w jej papierach zapanował bałagan?

Po pierwsze wszystkie płatności byłyby niepopłacone. Po drugie wszystkie rozliczenia i faktury trafiałyby nie do tych osób, co potrzeba. Byłby też kłopot z prawidłowym naliczaniem pensji pracowniczych. I wreszcie firma, w której pracuje księgowa, popadłaby w tarapaty finansowe i byłaby skazana na ciągłe kontrole.

Co w takim razie ułatwia pracę księgowej?

Na pewno skoroszyty z koszulkami. Dzięki nim ważne dokumenty nie są pogniecione i łatwiej je zebrać w całość, gdy zachodzi taka konieczność. Zaletą skoroszytów z koszulkami (zobacz tutaj) jest także fakt, że nie ulegają zniszczeniu ani połamaniu, więc można ich używać wielokrotnie. Wkładanie do nich dokumentów to też szybka i sprawna operacja, na którą nie trzeba poświęcać zbyt wiele czasu ani nerwów.

Skoroszyt z koszulkami częścią systemu księgowej

Rozsądna księgowa segreguje dokumenty wedle systemu. I tak w czerwonym skoroszycie z dokumentami znajdują się sprawy pilne, które muszą być natychmiast podpisane przez szefa. W zielonym są papiery, które mogą jeszcze chwilę zaczekać, a w niebieskim te, których podpisanie nie jest niczym koniecznym. Dzięki takiemu łatwemu systemowi księgowa nie musi na szybko przedzierać się przez ogrom papierów i drżeć o to, że popełniła błąd.