Wakacyjna praca

Wakacje to okres, kiedy bardzo wzrasta zapotrzebowanie na pracowników sezonowych. Branża rolnicza, budowlana czy hotelarska przeżywają wtedy okres największego rozkwitu, toteż ofert pracy sezonowej pojawia się naprawdę wiele. Jest to doskonała okazja dla studentów czy osób nieaktywnych na rynku pracy, by przez z góry określony okres czasu podreperować swoje finanse.

Gdzie szukać pracy tymczasowej?

Dobrym miejscem jest agencja pracy tymczasowej Tw.PolskiHR.pl. Najlepszym rozwiązaniem będzie wysłanie tam swojego CV na wszelki wypadek, by kontakt w razie potrzeby odbywał się natychmiastowo.

Wiele ogłoszeń o pracy sezonowej można znaleźć na portalach internetowych bądź witrynach urzędów pracy.
Warto pamiętać, że agencję pracy tymczasowej należy koniecznie zweryfikować i nie odpowiadać na oferty podejrzane i niekonkretne. Agencja musi koniecznie posiadać wpis w Krajowym Rejestrze Agencji Zatrudnienia.

Pracownik sezonowy powinien pamiętać, że przysługują mu takie sama prawa, jak osobom zatrudnionym na stałe. Ma prawo do urlopu, opieki nad dziećmi czy zwolnień lekarskich.

Podsumowując, wakacje są bardzo dobrym okresem na poszukiwanie tymczasowego zatrudnienia, bowiem pracodawcy zgłaszają w tym czasie o wiele większe zapotrzebowanie na pracowników, niż w jakimkolwiek innym okresie roku.