Wyposażenie biura – segregatory

W JAKI SPOSÓB SEGREGATORY UMOŻLIWIAJĄ SPRAWNE DZIAŁANIE BIURA?

Funkcjonowanie każdej firmy od strony administracyjnej, opiera się na obiegu szeregu dokumentów, które są przechowywane przez pewien czas lub archiwizowane na dłużej. W związku z tym, w biurze firmy powinno się zaleźć odpowiednie wyposażenie i szereg niezbędnych artykułów papierniczych. Drukowane dokumenty można umieszczać w kartonowych teczkach, skoroszytach, albo w segregatorach.

Jak ułatwić dostęp do dokumentów?

Szybkie odszukanie potrzebnego pisma umożliwiają segregatory. Na ich grzbiecie umieszcza się napisy z oznakowaniem typu dokumentu albo kolejne litery indeksu alfabetycznego. Jest to niezbędne, bo w segregatorach mogą się znajdować:

– akta personalne,

– pisma przychodzące,

– dokumenty przygotowane do wysyłki,

– faktury i rachunki,

– instrukcje BHP,

– umowy.

Ze względu na standardowy format tych dokumentów, stosuje się segregator A4. Każde z pism umieszczone jest w osobnej foliowej koszulce, co pozwala na swobodne wertowanie segregatora bez uszkodzenia papieru. Wyjmowanie poszczególnych koszulek umożliwia dźwigniowy mechanizm okucia. Każdy segregator ma w grzbiecie okrągły otwór, pomocny przy wyjmowaniu spośród innych na półce.

segregatory

Segregatory – Funkcjonalne i estetyczne wyposażenie biura

Większą liczbę segregatorów można umieścić na regale. Najlepiej jeśli kolory ich okładek są zróżnicowane, bo ułatwia to wyszukiwanie, a jednocześnie wprowadza akcent dekoracyjny. Zawartość segregatora A4 można w miarę potrzeby wymieniać i jednocześnie włożyć do przezroczystej kieszonki znajdującej się na stronie frontowej nową etykietkę z opisem . Dzięki temu można używać segregatorów przez dłuższy okres. A ze względu na trwałość okładki z twardego kartonu, ich estetyczny wygląd nie ulegnie w tym czasie zmianie.

Wysokiej jakości segregatory – biurwa.pl